fbpx

Blog

Wiedza
Dodano: 2024-02-13

Ile kosztuje świadectwo energetyczne?

Wraz z nowelizacją ustawy o charakterystyce energetycznej budynków i prawa budowlanego, na właścicielach nieruchomości, którzy chcą ją sprzedać lub wynająć, ciąży obowiązek posiadania ważnego świadectwa charakterystyki energetycznej, nowe przepisy obowiązują od 28 kwietnia 2023 roku.

Czytaj dalej »
Wiedza
Dodano: 2024-02-11

Ile jest ważne świadectwo charakterystyki energetycznej?

Przed wynajmem czy nabyciem nieruchomości warto sprawdzić, ile jest ważne świadectwo charakterystyki energetycznej, niezależnie od tego, czy jest to budynek nowo powstały, czy starszy.

Czytaj dalej »
Wiedza
Dodano: 2024-02-05

Kiedy nie trzeba świadectwa charakterystyki energetycznej?

Po zmianie przepisów wiele osób szuka informacji na temat tego, kiedy nie trzeba świadectwa charakterystyki energetycznej – nie jest ono wymagane w przypadku, gdy nieruchomość jest użytkowana przez właściciela, nie podlega umowie wynajmu i nie jest planowana jej sprzedaż.

Czytaj dalej »
Wiedza
Dodano: 2024-02-04

Gdzie uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej?

Kiedy planujesz budowę, remont, wynajem lub sprzedaż nieruchomości, warto sprawdzić, gdzie uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej, które stanowi ważne źródło informacji zarówno dla właściciela, jak i potencjalnych nabywców.

Czytaj dalej »
Wiedza
Dodano: 2024-02-02

Kara za brak świadectwa charakterystyki energetycznej

Od dnia 23 kwietnia 2023 roku, kiedy to weszła w życie znowelizowana ustawa o charakterystyce energetycznej budynków, na właścicielu lub wynajmującym spoczywa obowiązek przygotowania i przekazania świadectwa nowemu nabywcy lub najemcy.

Czytaj dalej »
Wiedza
Dodano: 2024-01-27

Czy świadectwo charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe?

Z pewnością właściciele domów i mieszkań zadają sobie pytanie: czy świadectwo charakterystyki energetycznej jest obowiązkowe dla wszystkich? Jeśli sam właściciel użytkuje dom/ mieszkanie i nie ma planów na jego wynajem czy sprzedaż, takiego obowiązku nie ma.

Czytaj dalej »
Wiedza
Dodano: 2024-01-25

Kto sporządza świadectwo charakterystyki energetycznej?

Audytorzy energetyczni uprawnieni do sporządzenia świadectwa charakterystyki energetycznej są wpisani do centralnego rejestru osób uprawnionych. Taki aktualny spis wykwalifikowanych, certyfikowanych audytorów znaleźć można na stronie rządowej Ministerstwa Rozwoju

Czytaj dalej »
Wiedza
Dodano: 2024-01-20

Jak wykonać świadectwo charakterystyki energetycznej?

Jeśli szukasz informacji na temat tego, jak wykonać świadectwo charakterystyki energetycznej, to powinieneś wiedzieć, że wytyczne są ustandaryzowane przez ministra właściwego ds. budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Czytaj dalej »
Wiedza
Dodano: 2024-01-17

Jak uzyskać uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej?

Jeśli interesujesz się tym, jak uzyskać uprawnienia do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej, powinieneś szukać informacji w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.

Czytaj dalej »

Zostaw numer! Oddzwonimy


lub zadzwoń 502 660 149 !