fbpx

audyt remontowy Audyt
remontowy
Audyt
remontowy

Co to jest audyt remontowy?

Audyt remontowy to szczegółowa analiza stanu technicznego budynku, która ma na celu określenie zakresu i kosztów niezbędnych prac remontowych.  Jego wykonanie jest bardzo ważne przed rozpoczęciem remontu.

Audyt remontowy budynku – kiedy jest potrzebny?

Audyt remontowy budynku jest wymagany w przypadku ubiegania się o premię remontową, czyli dofinansowanie udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego (BGK) na  remont budynków mieszkalnych wielorodzinnych. Wykonanie audytu remontowego jest niezbędne przy składaniu takiego wniosku, ponieważ określa on zakres i parametry techniczne przedsięwzięcia i stanowi jednocześnie założenia do projektu budowlanego.

Warto również wykonać audyt remontowy, kiedy planujemy remont, ponieważ pozwala on na kompleksową analizę stanu technicznego danego budynku, identyfikację jego wad, a także oszacowanie kosztów.

Co obejmuje audyt remontowy?

 1. Inwentaryzacja budynku:

Audytor inwentaryzuje budynek, , aby ocenić jego stan techniczny. Sporządza on dokumentację fotograficzną, która udokumentuje zaobserwowane wady i uszkodzenia.

 1. Analiza dokumentacji technicznej:

Audytor zapoznaje się z dostępną dokumentacją techniczną budynku, m.in. z projektem budowlanym, pozwoleniem na budowę i książką obiektu budowlanego,

 1. Badania diagnostyczne:

Specjalista przeprowadza badania diagnostyczne, aby ocenić stan techniczny poszczególnych elementów konstrukcyjnych budynku. W zakres badań wchodzi m.in. badanie wytrzymałościowe betonu i stali, badanie wilgotności ścian i dachów, a także badanie termowizyjne.

Dzięki tym badaniom uzyskuje się szczegółową informację o stanie technicznym budynku i następnie można podjąć odpowiednie działania związane z remontem lub  modernizacją.

 1. Oszacowanie kosztów remontu:

Na podstawie wyników: badań diagnostycznych, inwentaryzacji i analizy dokumentacji, audytor dokonuje oszacowania kosztów remontu.

 1. Opracowanie audytu remontowego

Audyt remontowy zawiera wyczerpującą analizę stanu technicznego budynku, a także kompleksowe propozycje dotyczące jego remontu i modernizacji

audyt remontowy ekoaudyt
Szukasz firmy, która rzetelnie wykona dla Ciebie audyt remontowy?
Zadzwoń do nas, bo zaufało nam już wiele klientów!

Ile kosztuje audyt remontowy?

Koszt audytu remontowego zależy od rodzaju i wielkości obiektu oraz zakresu analizy.). Im bardziej szczegółowy audyt (analiza energetyczna, instalacje, bezpieczeństwo pożarowe), tym wyższa cena. Skontaktuj się z nami w sprawie wyceny konkretnej nieruchomości. Ceny zaczynają się już od kilku tysięcy.

Kiedy audyt energetyczny, a kiedy remontowy?

Wiele osób może się zastanawiać, kiedy wykonać audyt energetyczny, a kiedy remontowy. Chociaż oba rodzaje audytów dotyczą budynków, służą różnym celom i mają odmienny charakter. Audyt energetyczny ma na celu zidentyfikować miejsca strat ciepła i wskazać możliwości oszczędzania energii. Natomiast audyt remontowy ocenia stan techniczny budynku, identyfikuje usterki i wady konstrukcyjne,  a także oszacowuje koszty remontu. Zakres audytu energetycznego to analiza zużycia energii, , ocena izolacyjności cieplnej przegród, analiza instalacji grzewczych i wentylacyjnych oraz opracowanie szczegółowych zaleceń dotyczących termomodernizacji i oszczędności energii. Natomiast zakres audytu remontowego obejmuje inwentaryzację i oględziny budynku, badania diagnostyczne (np. wytrzymałościowe, wilgotności), ocenę stanu instalacji, oszacowanie kosztów remontu i opracowanie szczegółowego harmonogramu prac remontowych.

Premia remontowa BGK – kto może skorzystać?

Z premii remontowej BGK mogą skorzystać osoby prywatne, wspólnoty mieszkaniowe z większością udziałów osób fizycznych, spółdzielnie mieszkaniowe oraz towarzystwa budownictwa społecznego. BGK zwraca kosztów remontu w postaci premii remontowej, którą można przeznaczyć na spłatę kredytu zaciągniętego na ten cel.

 

Etapy i warunki uzyskania premii remontowej z BGK

Aby otrzymać premię remontową z Banku Gospodarstwa Krajowego, należy spełnić kilka warunków.

 • Budynek wielorodzinny mieszkalny, oddany do użytku przed 14 sierpnia 1961 roku.
 • Remont musi być sfinansowany kredytem z banku partnerskiego BGK, a kwota kredytu musi pokrywać co najmniej 50% kosztów remontu.
 • Należy złożyć wniosek o premię remontową w BGK przed rozpoczęciem remontu.
 • Przed rozpoczęciem remontu wymagany jest audyt remontowy przeprowadzony przez uprawnionego audytora.
 • Przedsięwzięcie musi spełniać określona w ustawie oszczędność energii
 • Należy podpisać umowę z BGK, która określa warunki wypłaty premii.
 • Remont musi być zrealizowany zgodnie z zatwierdzonym kosztorysem i harmonogramem.
 • Po zakończeniu remontu należy przedstawić BGK fakturę za remont.
 • BGK zweryfikuje dokumenty i wypłaci premię remontową.
Audyt remontowy budynku
Audyt remontowy z Ekoaudyt

Szukasz rzetelnego wykonawcy audytu remontowego? Skontaktuj się z nami! Nasz zespół doświadczonych audytorów przeprowadzi szczegółową analizę stanu technicznego Twojego budynku i przedstawi Ci kompleksowy plan remontu, uwzględniający jego efektywność energetyczną. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, pieniądze i zapewnisz komfort sobie lub swoim mieszkańcom. Zadzwoń lub napisz do nas już dziś!

Skontaktuj się z nami już dziś!

A my wykonamy dla Ciebie kompleksowy
audyt remontowy.

  Potwierdzam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności

  Zostaw numer! Oddzwonimy


  lub zadzwoń 502 660 149 !