fbpx

Świadectwa
Charakterystyki Energetycznej
Świadectwa
Charakterystyki Energetycznej

Świadectwa
charakterystyki
energetycznej

Świadectwa
charakterystyki
energetycznej

EKOAUDYT - świadectwo energetyczne dla Kielce (województwo świętokrzyskie)

W świetle nowych przepisów prawnych, obowiązujących od 28 kwietnia 2023, właściciel nieruchomości zarówno w przypadku:

 • ukończenia budowy domu lub ubiegania się o pozwolenie na użytkowanie
 • sprzedaży lub wynajmu swojego domu czy mieszkania

Zobowiązany jest uzyskać świadectwo charakterystyki energetycznej, określające energochłonność danego obiektu. Stanowi ono swego rodzaju paszport, dzięki któremu zarówno właściciel, jak i przyszły nabywca lub wynajmujący np. z miasta Kielce może uzyskać informacje dotyczące:

 • planowania remontu lub termomodernizacji
 • prognozowania kosztów utrzymania
 • wartości rynkowej nieruchomości
 • jakości energetycznej.

Nasi specjaliści sporządzają świadectwa energetyczne budynków dla miasta Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, Sandomierz i innych z obszaru województwa świętokrzyskiego, zgodne z obowiązującymi przepisami, przy zachowaniu obowiązującej metodologii i najwyższej staranności. Nasza oferta obejmuje m.in. świadectwa energetyczne budynku oraz świadectwo energetyczne mieszkania, ich cena jest atrakcyjna zarówno dla prywatnych właścicieli z miasta Kielce i obszaru świętokrzyskie, jak również:

 • wspólnot mieszkaniowych
 • spółdzielni mieszkaniowych
 • deweloperów
 • zarządców nieruchomościami.

Jeśli planujesz sprzedaż lub wynajem nieruchomości (dotyczy również lokalu niemieszkalnego czy garażu ogrzewanego) w mieście Kielce lub zlokalizowanej na terenie świętokrzyskie, potrzebujesz świadectwo energetyczne – zgłoś się do nas. Naszym priorytetem jest profesjonalne i indywidualne podejście do każdego zlecenia oraz terminowość wykonania zamówionej usługi.

Świadectwo charakterystyki energetycznej a Unia Europejska

Dostosowanie polskiego prawa do przepisów Unii Europejskiej i nowelizacja prawa budowlanego sprawiły, że świadectwo energetyczne domu jednorodzinnego jest obowiązkowym dokumentem dla nowo powstałych inwestycji na terenie miasta Kielce, i całego naszego kraju.

Również w sytuacji, gdy chcemy sprzedać lub wynająć użytkowany dotychczas przez nas dom, świadectwo charakterystyki energetycznej dla starych budynków Kielce jest wymaganym dokumentem. Niekiedy może się zdarzyć, że braki w dokumentacji technicznej wymagają inwentaryzacji budowlanej, co wydłuża proces wystawienia świadectwa charakterystyki energetycznej dla starych budynków świętokrzyskie przez osoby uprawnione. Audytorowi do wyliczenia wskaźników rocznego zapotrzebowania na energię potrzebną na cele:

 • ogrzewania
 • wentylacji / klimatyzacji
 • ogrzewania ciepłej wody
 • jednostkowej emisji dwutlenku węgla

potrzebne są bowiem konkretne informacje, niezbędne w danej metodyce.

Świadectwo charakterystyki energetycznej

Świadectwo energetyczne mieszkania w mieście Kielce

Rzetelnie sporządzone świadectwo energetyczne mieszkania, znajdującego się w mieście Kielce, Ostrowiec Świętokrzyski, Starachowice, Skarżysko-Kamienna, o wysokiej efektywności energetycznej może znacznie zwiększyć zainteresowanie ofertą wśród wynajmujących czy kupujących, z terenu województwa świętokrzyskiego czy małopolskiego.

Każde świadectwo charakterystyki energetycznej Kielce wystawione dla budynku/ lokalu oddanego do użytkowania, sprzedawanego czy wynajmowanego musi zostać zarejestrowane w Centralnym Rejestrze Charakterystyki Energetycznej Budynków nadzorowanej przez Ministra Rozwoju i Technologii właściwego ds. budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.

Kompleksowa oferta firmy EKOAUDYT obejmująca świadectwo charakterystyki energetycznej Świętokrzyskie oraz wsparcie merytoryczne i doradztwo, skierowana jest m.in. do zamawiających z miasta Kielce i obszarów, takich jak:

 • Ostrowiec Świętokrzyski
 • Starachowice
 • Skarżysko-Kamienna
 • Sandomierz.

Świadectwo charakterystyki energetycznej wzór

Świadectwo energetyczne domu jednorodzinnego

Przykładowa strona świadectwa charakterystyki energetycznej, wygenerowanego w programie:

 Świadectwo charakterystyki energetycznej wzór

 Nasi fachowcy mają wieloletnie doświadczenie w branży, świadectwo charakterystyki energetycznej od EKOAUDYT cechuje też atrakcyjna cena dla miasta Kielce i okolic. Szanujemy Twój czas, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby w parze z wysoką jakością usług, czas ich realizacji był maksymalnie krótki.

W obszarze świętokrzyskie, kwestia kosztów za wystawienie świadectwa energetycznego budynku zależna jest od kilku czynników. Na ogół jednak, cena za świadectwo energetyczne domu jednorodzinnego jest nieco wyższa niż np. za świadectwo energetyczne mieszkania, co często wynika m.in. z:

 • wielkości, kubatury
 • lokalizacji (duże miasto Kielce lub niewielki Sandomierz)
 • liczby zastosowanych instalacji
 • skomplikowania bryły budynku.

Nie ulega wątpliwości, że w obliczu nowych regulacji prawnych świadectwo charakterystyki energetycznej odgrywa istotną rolę w poprawie efektywności energetycznej i podejścia do ekologii widzianej przez pryzmat nowoczesnego budownictwa. Osoby, które chcą wykorzystywać pompy ciepła do ogrzewania nowo wybudowanego budynku i będą posiadać świadectwo energetyczne domu jednorodzinnego Kielce, w którym spełniony jest warunek EP, do końca 2026 roku będą mogły ubiegać się o zakwalifikowanie do programu Moje Ciepło realizowanego ze środków Funduszu Modernizacyjnego.

Skontaktuj się z nami!

A my przygotujemy dla Ciebie
świadectwo charakterystyki energetycznej.

  Potwierdzam, że zapoznałem/am się z polityką prywatności

  Zostaw numer! Oddzwonimy


  lub zadzwoń 502 660 149 !